Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

PREKONFERENCJA

Dostępność: duża ilość
Cena: 750,00 zł 750.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

PREKONFERENCJA WDI

Każdy z lekarzy dąży do nieosiągalnej perfekcji, każdemu zależy na najlepszych i długoterminowych efektach leczenia. Zabiegi augmentacji tkanki kostnej należą do jednych z najtrudniejszych we współczesnej implantologii. Obecnie operator staje na co dzień przed trudnymi decyzjami, czy regenerować, jak to robić, jakim materiałem? Która metoda będzie skuteczniejsza i w jakich sytuacjach?

Wykładowcy Sesji Masterskiej podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczeniami z zakresu regeneracji kości, popierając je badaniami naukowymi i przypadkami klinicznymi. Każdy biegły w innej technice. Wykłady są dedykowane zarówno dla początkujących implantologów, jak i dla doświadczonych operatorów, chcących usystematyzować swoją pracę lub wprowadzić nową technikę do codziennej praktyki. 

 


 

HARMONOGRAM

PREKONFERENCJI WDI

07.06.2024 / piątek

9.05-10.00
Otwarcie 

9.05-10.00
Dr n.med. Jakub Lipski
Temat: Zastosowanie materiałów allogennych w małoinwazyjnych zabiegach podniesienia dna zatoki szczękowej.

Opis wykładu:
Materiał allogenny jest tkanką przeszczepianą od przedstawiciela tego samego gatunku. W zabiegach regeneracyjnych z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii jest to materiał pochodzenia ludzkiego, przetwarzany i przygotowywany przez banki tkanek. Allografty są stopniowo integrowane
z nowo utworzoną kością i z czasem przebudowywane w kość własną. Małoinwazyjne techniki podniesienia dna zatoki szczękowej stanowią atrakcyjną alternatywę wobec klasycznych procedur augmentacji zatoki z dostępu zewnętrznego.

 

10.00-10.15
przerwa


10.15-11.15
lek. dent Mateusz Stolarski
Temat: Autologiczny materiał zębowy - chwilowy trend czy nowy złoty standard?

Opis wykładu:
Stosowanie zębów procesowanych(mielonych) w ostatnich latach nabiera na popularności. Czy ich zastosowanie w regeneracji kości ma przyszłość w stomatologii? Co mówią o tym aktualne badania naukowe? Na co zwracać uwagę przy pracy z zębami procesowanymi? Prelegent podzieli się swoim 10-letnim doświadczeniem i obserwacjami w tej tematyce.

 

11.15-11.30
przerwa

 

11.30-12.30
dr n.med. Daniel Ciapiński
Temat: Pionowa Regeneracja Kości: Podstawy i Praktyczne Wskazówki

Opis wykładu:
Wykład „Pionowa Regeneracja Kości: Praktyczne Wskazówki dla Początkujących” to godzinne wprowadzenie do jednej z najbardziej zaawansowanych technik w dziedzinie implantologii. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat kluczowych metod i narzędzi niezbędnych do skutecznego przeprowadzania pionowej regeneracji kości, co jest fundamentem dla sukcesu w zaawansowanych procedurach implantacyjnych. Prezentacja obejmie również omówienie typowych wyzwań i sposobów radzenia sobie z potencjalnymi komplikacjami. Ten wykład jest idealny dla tych, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności w zakresie implantologii, oferując solidne podstawy teoretyczne wsparte praktycznymi poradami.

 

12.30 – 13.00
Prezentacja przypadków klinicznych przez tegorocznych, najlepszych absolwentów studiów European Master Degree in Oral Implantology

 

13.00 -14.00
Lunch

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl