Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

KONFERENCJA PERI Implantitis

Dostępność: duża ilość
Cena: 2 850,00 zł 2850.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji WDI. W tym roku konferencja odbędzie się pod hasłem Periimplantitis - Wczoraj i dziś.

Wydarzenie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i będzie miało miejsce we Wrocławiu w dniach 07-08 czerwca 2024r  w pięknych wnętrzach Hotelu Double Tree by Hilton Wrocław.. 

Szereg wspaniałych wykładowców i bogata tematyka wykładów sprawiają iż nasze wydarzenie z całą pewnością przyniesie Państwu wiele korzyści i doświadczeń.

 

UWAGA: Dołącz również do wydarzeń towarzyszących konferencji a min: Warsztaty przed i po konferencyjne oraz Prekonferencja. Szczegóły w pozostałych zakładkach.

 

KONGRES
DAY #1
07.06.2024 / piątek
------------------------------------------------

14:00-15:00
Marek Arcimowicz

 

Wykład inauguracyjny

„Fotograf na planie programu "Kobieta na krańcu świata”


15:00-16:00
Prof. Anton Friedman C.WITT)

Jak zminimalizować/uniknąć konieczności prowadzenia zabiegów chirurgicznych w przypadku periimplantitis i poważnego zapalenia
przyzębia? Nowa koncepcja leczenia
 
Pomimo podejmowania kompleksowych działań ukierunkowanych na zachowanie higieny w wielu przypadkach bez stosowania zabiegów chirurgicznych nie udaje się skutecznie kontrolować chorób zakaźnych jak zapalenie błony śluzowej, płytkie zapalenie okolic implantu, jak i poważnego zapalenia przyzębia, stąd wymagają one interwencji inwazyjnych. Niechirurgiczna terapia CLEAN&SEAL przyczynia się do przesunięcia w czasie, a nawet zupełnego uniknięcia zabiegów chirurgicznych w przypadku zapalenia błony śluzowej, płytkiego zapalenia okolic implantu, jak i poważnego zapalenia przyzębia.

 

16:00-16:30
przerwa kawowa

 

16:30-18:00
Profesor dr hab. n .med. Małgorzata Pietruska
Profesor dr hab. n. med. Jan Pietruski

„Strategie minimalizacji ryzyka peri-implantitis: perspektywa protetyka i periodontologa”

Wykład będzie poświęcony tematowi peri-implantitis z dwóch perspektyw: protetyka i periodontologia. Celem prezentacji będzie przedstawienie strategii minimalizacji ryzyka wystąpienia peri-implantitis. Skupimy się na biologii tkanek otaczających implanty, kluczowym znaczeniu odpowiedniego pozycjonowania implantu oraz projektowania rekonstrukcji protetycznych. Omówimy także wpływ okluzji na stabilność implantów oraz konieczność regularnej kontroli i utrzymania higieny przy implantach. Poprzez holistyczne podejście do zagadnienia, będziemy dążyć do zaprezentowania kompleksowej strategii minimalizacji ryzyka peri-implantitis.

 

18:00-19:00
Adam Ziemlewski

Czynniki przewidywalności leczenia odtwórczego w zabiegach regeneracji kości wyrostka zębodołowego i podniesienia dna zatoki szczękowej. Czy zapobieganie periimplantitis jest możliwe?

 

Autor na bazie danych naukowych i wieloletniej praktyki klinicznej omawia techniki regeneracji kości wyrostka zębodołowego oraz podniesienia dna zatoki szczękowej ze zwróceniem szczególnej uwagi na technikę zabiegową i rodzaj użytych biomateriałów. Przedstawiane protokoły zabiegowe, protetyczne i opieki pooperacyjnej są analizowane pod kątem optymalizacji pracy stomatologa i zwracają uwagę w jaki sposób uniknąć powikłań zarówno wczesnych jak i odległych. Periimplantitis jest poważnym powikłaniem, które może doprowadzić do niepowodzenia leczenia implantoprotetycznego. Podczas wykładu zostaną przedstawione techniki zapobiegania jak i leczenia tej jednostki chorobowej.

 

20:00
Wieczór integracyjny- Hotel Monopol Wrocław

– wliczony udział w cenę konferencji

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KONGRES
DAY #2
08.06.2024 / sobota
------------------------------------------------

 

9:00-10:30
Joseph Choukroun

Osteoimmunologia: czy należy rozważyć Periimplantitis jako chorobę immunologiczną?

Dr Joseph Choukroun odpowie na pytanie jaki wpływ może mieć układ immunologiczny pacjenta na tzw. perimplantitis. Cel wykładu ma za zadanie wyznaczyć standardy postępowania z pacjentami. Wykładowca skupi się przede wszystkim na biologicznych aspektach samego procesu utraty kości wokół implantów jak i również czasu, kiedy ten proces zaczyna występować.

 

10:30-11:30
Marzena Dominiak + biotechnolog Victor Koszewski

Periimplantitis a stłuszczenie szpiku kostnego- diagnostyka i leczenie.
Marzena Dominiak, Victor Koszewski, Tomasz Gedrange


Perimplantitis wczoraj i dziś.

Przez wiele lat spotykaliśmy się z definicją periimplantitis, w której ocenialiśmy objawy kliniczne utraty kości w postaci powstających kieszonek, utraty przyczepu łącznotkankowego, krwawienia czy wysięku ropnego. Należy jednak postawić pytanie czy to jest wszystko? czy raczej zwierciadło tego, co dziejesię w naszym organizmie. Skoro pojawiają się objawy zaplenia to mogą być indukowane czynnikami miejscowymi, ale przede wszystkim ogólnoustrojowymi. Rola układu immunologicznego odgrywa w tym, pierwszoplanowa rolę. Jego prawidłowa aktywność warunkuje równowagę i brak zapalenia. Istniej niestety wiele czynników wpływających na jego zaburzenie. Poznanie ich umożliwia eliminację lub zmniejszenie ciężkości przebiegu zapalenia wokół implantów. Jednym z przykładów są wolne rodniki ROS, które odgrywają kluczową rolę w różnicowaniu i funkcjonowaniu osteoklastów. Stres oksydacyjny sprzyja różnicowaniu preosteoklastów w dojrzałe osteoklasty, indukując jednocześnie apoptozę osteoblastów i osteocytów, zwiększając w ten sposób tempo resorpcji kości. Ważne jest też umiejętne rozpoznanie problemu. Z pomocą przychodzą obrazy tomografii wolumetrycznej na której możemy rozpoznać stłuszczenie szpiku kostnego jako wyraz metazapalenia ogólnoustrojowego. Zrozumienie problemu i poznanie jego przyczyn leży u podstaw tego wykładu.

 

12:00-13:30 

Salah Huwais
Jak dzięki osseodensyfikacji poprawić jakość swoich zabiegów implantologicznych?

Czy możemy to osiągnąć tworząc więcej a jednocześnie pracując mniej?

-Podstawy naukowe osseodensyfikacji z wykorzystaniem wierteł Densah®
- Technika tworzenia skondensowanej warstwy autoprzeszczepu.
- Wytyczne dotyczących zagęszczania kości dla każdego systemu implantologicznego
- Wykorzystaniem wierteł Densah® w celu zwiększenia pierwotnej stabilizacji implantu

 

14:30-16:00
Salah Huwais

Osseodensyfikacja przy zabiegach
-Zamkniętego podniesienia zatoki szczękowej
-Zwiększania objętości kości wokół implantu
-Implantacji natychmiastowej

 

16:30-18:00
Salah Huwais


- Protokół zagęszczania kości ( Densify After Cut, DAC).
- Protokół zabiegowy Universal Guided Surgery
- Ocena ryzyka, unikanie powikłań
- Pytania


Osseodensyfikacja wykład
Ten wykład pozwoli    w krótkim czasie    zrozumieć podstawy naukowe osseodensyfikacji. Autor przedstawi kliniczną wszechstronność osseodensyfikacji z wykorzystaniem technologii wierteł Densah® w zabiegach podniesienia zatoki szczękowej, zwiększania szerokości kości, implantacji natychmiastowej. Zostaną opisane najnowsze protokoły chirurgicznego zagęszczania kości( Densify After Cut) oraz przydatność metody w przypadku natychmiastowego obciążaniu implantów. Zostaną przekazane wyniki długoterminowych badań klinicznych, możliwości oceny ryzyka zabiegu i jak można uniknąć    powikłań.

1- Technika tworzenia skondensowanej warstwy autoprzeszczepu.
2- Przegląd wytycznych dotyczących zagęszczania kości dla każdego systemu implantów.
3- Optymalizacja miejsca wszczepu z wykorzystaniem wiertła Densah® w celu zwiększenia stabilności implantu .
4- Zabiegi Przeszczepy autogenne z podniesieniem zatoki,
Poszerzenie wyrostka zębodołowego, Natychmiastowe założenie implantu, Augmentacja sterowana .
5- Protokół chirurgicznego zagęszczania kości ( Densify After Cut, DAC).
6- Protokół zabiegowy Universal Guided Surgery
.
Cele wykładu:
 Przegląd danych biomechanicznych, histologicznych oraz długoterminowej obserwacji klinicznej dokumentujących skuteczność zagęszczania kości.
 Wiedza na temat wszechstronnych zastosowań klinicznych osseodensyfikacji:
 Podniesienie zatoki szczękowej
 Poszerzenie wyrostka zębodołowego
 Natychmiastowe założenie implantu z zagęszczeniem kości
 Augmentacja sterowana (podejście 2-etapowe)
 Protokół zabiegowy Universal Guided Surgery
 Jak chronić kość, plastycznie zwiększyć jej objętość i wzmocnić wytrzymałość w sposób kontrolowany.
 Wpływ osseodensyfikacji na stabilność implantu w przypadku wczesnego i natychmiastowego obciążenia.
 Ocena ryzyka i unikanie powikłań

 

KONIEC CZEŚCI KONGRESOWEJ




  

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl